C# Yazılım Dili Nedir?

C# Yazılım Dili Nedir?

C# YAZILIM DİLİ NEDİR?

İki yazılım dilinin birleşmesi ile geliştirilmiş olan C# programlama dili, günümüzde çok fazla alanda kullanılmaktadır. Yazılımcılar tarafından sık sık tercih edilen bu programlama dili çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Microsoft tarafından geliştirilen bu dil C++ ve diğer kolay dillerde yer almakta olan bazı hataları ve sorunları ortadan kaldırmak üzere yazılmış olan bir dildir. Nesne yöneliminde kullanılan programlama dillerinden birisi haline gelmiştir zamanla. c# Gelişmiş derleyicilerden birisi olan debugger ile birlikte hata olasılıklarını ortadan kaldırıyor. Yazılan programlar çalıştırıldıklarından itibaren derleyiciler tarafından algılanmakta olan Css ve syntax hataları yazılımcılara ayrı bir pencerede gösterilmektedir. Bu hataları yazılımcılara ayrı bir pencerede göstermesi sayesinde yazılımcılar yaptıkları hataları fark ederek düzeltmektedir. Bu sayede yazılımcılar hataları daha kısa süre içerisinde çözüme kavuşturarak zaman kazanmaktadır. Yazılımcılar için zaman çok önemli bir unsurdur ve C# bu konuda yazılımcılara oldukça büyük kolaylıklar sağlar.

 

C# Nerelerde İşe Yaramaktadır?

Neredeyse çok yeni olan bu C# programlama dili geldiği günden beri, çok fazla yeniliği de yanında getirmiştir. C# gömülü sistemler ve sunucular için tasarlanmış bir yazılım dilidir. Microsoft sayesinde geliştirilen bu dil .NET ortamlarında kullanılmak için tasarlanmıştır. Bu programlama dili gelişmeye devam ettiği için isterseniz masaüstü uygulamalarda isterseniz de web tabanlı uygulamalarda geliştirmek ve sıfırdan inşaa etmek için kullanabilirsiniz. Anders Hejberg bu yazılım diline öncülük etmiştir.

C# ile form uygulamaları yapmanız mümkündür, çoğu form uygulaması C# ile kodlanmıştır. Kendi form uygulamanızı geliştirmek istiyorsanız uygulamanızda C# programlama dilini kullanabilirsiniz. Masaüstü form uygulamalarının yanında ayrıca web form uygulamaları da yapmanız C# ile mümkündür. Sadece form uygulamaları yapmak için değil uygulama geliştirmek içinde C# programlama dili kullanılmaktadır.

C# ile dinamik kütüphanelerde oluşturabilirsiniz. C# ile yapacaklarınızın sınırı nerede ise yok denecek kadar fazladır. C# programlama dili ile istediğiniz form uygulamalarını tasarlayabilir eğer isterseniz de uygulama geliştirmede kullanabilirsiniz. C# programlama dilini öğrenmek zor değildir, çok karmaşık bir programlama dili olmadığı için kısa zaman içerisinde öğrenmeniz mümkün olacaktır. Kodlama bilmiyorsanız bu yazılım dili ile başlayabilirsiniz.