Python Nedir?

Python Nedir?

Python Nedir?

Python yazlım dili makine öğrenimi, veri bilimi, sistem otomasyonu ve web API geliştirmesi için temel bir altyapı oluşturan programlama dillerinden birisidir. Python ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

Python 1900’lü yıllarda basit bir dil olarak görünmekteydi. Diğer diller için yardımcı bir dil olarak görülüyordu. Yardımcı yazılım dili olarak serüvenine başlamıştır Python yazılım dili. Günümüzde artık Python yazılım geliştirme konusunda ihtiyaç duyulan ilk programlama dillerinden birisi haline gelmiştir. Eskide Python ile yazılan yazılımlar hackerler için kolay hacklenebilen bir dil olarak görülüyordu, bu yüzden çok fazla programcı bu dili kullanma konusunda çekinceler yaşamaktaydı. Veri analiz etmede ve makine öğrenimlerinde öncü bir yazılım dil olarak günümüzde kabul görmüştür.

Python kolay ö?renilebilen dil sınıfına girmektedir. Python ile kendini geliştirmek isteyen kişiler kısa zaman içerisinde bu geniş dili öğrenerek kendi programlarını oluşturmaya başlamışlardır. Çoğu programlama dili gibi karmaşık bir yapıya sahip değildir. Kolay öğrenebileceğiniz ve onun ile çok fazla iş yapmak istediğiniz bir programlama dili arıyor iseniz Python tam da size göre bir dil. Öğrenimi basit ve sürekli gelişen bir dil olmasından dolayı günümüzde çok tercih edilen programlama dillerinin başında yer almaktadır.

Python'un Dezavantajları Nelerdir?

Python kusursuz bir yazılım dili değildir. Diğer yazılım dillerinde olduğu gibi bu yazılım dilinde de bazı konulardan eksiklikler vardır. Python binary dosyalarını yapmanız durumunda ideal bir programlama dili olarak görülmez. Linux ve MacOS için uygulamalar geliştirebilirsiniz ama bu uygulamalar çok sade kalacaktır, tabiri caiz ise uçan kaçan ve farklı şekillere sahip uygulama yapmak ne yazıkki mümkün değildir. Python yazılım dili çok hızlı uygulamalar için kullanıldığından yavaş programlar yapmak için pek tercih edilmez. Eğer yavaş bir program yapmayı istiyorsanız size C/C++ programlama dillerini önerebiliriz. Python öğrenmek ve uygulama geliştirmek istiyorsanız, öğrenmeye yavaş yavaş başlamalısınız. Python ile yapacaklarınızın sınırı yok demiştik ama bazı yapacağınız uygulama için başka programlama dillerinden de yardım almakta fayda var. Ne kadar çok programlama dili öğrenirseniz.